صفحه شخصی حامد حقی   
 
نام و نام خانوادگی: حامد حقی
استان: تهران - شهرستان: تهران
رشته: کارشناسی عمران
شغل:  عضو هیئت مدیره موسسه مقاوم سازی ایران
تاریخ عضویت:  1390/07/11
 روزنوشت ها    
 

 4 اسفند اولین سالگرد گرامیداشت سونامی ژاپن در سفارت برگزار می شود بخش عمران

11

سفیر ژاپن در ایران به پیشرفت های ایران در زمینه های علمی اشاره کرد و بیان داشت: معتقدم فعالیت های هسته ای در ایران صلح آمیز است.
به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، کین ایچی کومانو پیش از ظهر دیروز در دیدار با استاندار کرمان ابراز داشت: ایران در زمینه های علم و صنعت پیشرفت های بسیاری دارد و موجب شگفتی جهانیان شده است.
وی بیان داشت: در زمان وقوع حادثه سونامی در ژاپن که 11 ماه پیش روی داد مردم ایران همدردی و همبستگی بسیاری را با ژاپنی ها نشان دادند که این امر به ما روحیه داد.
کومانو خاطرنشان کرد: به مناسبت نخستین سالروز سونامی در ژاپن همایشی در سفارتخانه ژاپن در چهارم اسفندماه سال جاری در ایران برگزار می شود.
سفیر ژاپن در ایران با اشاره به وقوع زلزله دلخراش پنجم دی ماه سال 82 در بم بیان داشت: با صبر و حوصله مردم بم و کار و کوشش مردم و دولت کارهای زیادی برای کمک رسانی و بازسازی این شهر قدیمی ایران انجام شده است.
کومانو ابراز داشت: در این همایش از همدردی و اظهار تاسف مردم ایران قدردانی می کنیم و گزارشی از فعالیت های انجام شده پس از زلزله در ژاپن در قالب هایی چون عکس و پانل به مخاطبان ارائه می شود.
وی از استاندار کرمان و فرماندار بم برای حضور در این همایش دعوت کرد و خواستار گزارش فعالیت های انجام شده در بم پس از وقوع زلزله شد.
کومانو بیان داشت: ایران و ژاپن ظرفیت های بسیاری دارند و رابطه این دو کشور سست شدنی نیست.
شایان ذکر است پیشتر سفیر ژاپن با دعوت دبیرخانه کنفرانس بین المللی مقاوم سازی لرزه ای و حضور در تبریز به افزایش همکاری های دو کشور در زمینه ی مقاوم سازی ساختمان ها تاکید نموده بود.

سه شنبه 25 بهمن 1390 ساعت 09:54  
 نظرات    
 
فرشاد حکیمی 17:11 سه شنبه 25 بهمن 1390
2
 فرشاد حکیمی
در این مورد حرفشون با عملشون نمی خونه.(موضوع هسته ای) متشکر
حامد حقی 20:29 سه شنبه 25 بهمن 1390
1
 حامد حقی
مهندس حکیمی سلام. من بی تقصیرم. بالاخره هرکسی به فکر منافع خودشه.شاید آقای سفیر اگر این را نگوید از سوی مقامات کشورش یا کشورمون .....
حسن ابراهیمی 22:01 سه شنبه 25 بهمن 1390
0
 حسن  ابراهیمی
خوبه اتفاقا , شاید با برگزاری همین همایش ها روابط مهندسی بین دو کشور قویتر بشه و در تبادل اطلاعات مهندسی حرکت های مثبت و مفیدی صورت بگیره.

سونامی ژاپن هم که واقعا هرگز فراموش شدنی نیست , من که خیلی متاثر شده بودم از این حادثه طبیعی و بزرگ , واقعا وحشت ناک بود و غیر قابل باور.

با تشکر از شما جناب مهندس حقی
مائده علیشاهی 20:51 شنبه 29 بهمن 1390
0
 مائده علیشاهی
ای بابا.......
فرشاد حکیمی 15:21 سه شنبه 2 اسفند 1390
0
 فرشاد حکیمی
درست میفرمایید مهندس عزیز.